Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dodatkowa rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim z zatrudnieniem na stanowisku asystenta w ramach projektu HYADES Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych

Dodatkowy nabór do Szkoły Doktorskiej (2 miejsca) w ramach programu kształcenia Astronomia, z zatrudnieniem finansowanym ze środków projektu badawczego Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC, European Research Council) zatytułowanego „Hydrogen and deuterium survey of minor bodies: transformative science with a purpose-built CubeSat” (101089312 HYADES). Kierownik projektu, dr Michał Drahus (Instytut – Obserwatorium Astronomiczne, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ) oferuje możliwość zrealizowania doktoratu w temacie projektu.

Wymagane kwalifikacje kandydata 1:

• Tytuł magistra astronomii lub astrofizyki
  • Udokumentowane doświadczenie w zakresie astronomii/astrofizyki obserwacyjnej
  • Znakomite wyniki w nauce osiągnięte podczas studiów
  • Zainteresowanie tematyką projektu oraz motywacja do wzięcia udziału w planowanych badaniach (zobacz wyżej)
  • Biegła znajomość języka angielskiego (poziom B2 lub wyższy)

Dodatkowe kwalifikacje kandydata 1:

Szczególnie premiowane będzie doświadczenie w obserwacjach małych ciał Układu Słonecznego i obserwacjach astronomicznych w zakresie Lyman alfa.

Wymagane kwalifikacje kandydata 2:

• Tytuł magistra astronomii lub astrofizyki
  • Udokumentowane doświadczenie w zakresie modelowania numerycznego w astronomii/astrofizyce
  •  Znakomite wyniki w nauce osiągnięte podczas studiów
  • Biegła znajomość języka angielskiego (poziom B2 lub wyższy)

Dodatkowe kwalifikacje kandydata 2:

Szczególnie premiowane będzie doświadczenie w modelowaniu otoczek kometarnych i modelowaniu emisji Lyman alfa.

Oferujemy:

• Stabilne zatrudnienie na stanowisku asystenta w oparciu o umowę o pracę na okres 48 m-cy
  • Wynagrodzenie w wysokości ok. EUR 2700 brutto
  • Wysokiej klasy mobilną stację roboczą do osobistego użytku w celu realizacji zadań związanych z pracą w projekcie
  • Nielimitowany dostęp do zasobów obliczeniowych zespołu
  • Środki finansowe na pokrycie kosztów podróży związanych z pracą w projekcie
  • Benefity w postaci m.in. zajęć sportowych, możliwości zakupu Karty Multisport i skorzystania z pakietów medycznych oraz ubezpieczenia grupowego
  • Dodatkowe świadczenia socjalne

Termin przesyłania aplikacji (zakończenie przyjmowania zgłoszeń w IRK): 16.11.2023
Egzaminy wstępne: 20.11.2023
Ogłoszenie wyników: 22.11.2023
Wpisy: 23-24.11.2023
Oczekiwany termin rozpoczęcia kształcenia: 1.01.2024 – 1.03.2024

Wszelkie pytania w sprawie niniejszej oferty proszę kierować do kierownika projektu na adres email drahus@oa.uj.edu.pl lub michal.drahus@uj.edu.pl.