Pomiń baner

Astronom Piotr Guzik laureatem Nagrody im. Artura Rojszczaka

22.05.2024
Dr Piotr Guzik, absolwent Szkoły Doktorskiej na kierunku kształcenia astronomia na UJ, został laureatem XVIII edycji konkursu o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Naukowiec został uhonorowany za popularyzację zagadnień związanych z astronomią oraz działania na rzecz ochrony przyrody. Od lat zajmuje się badaniem komet i innych małych ciał Układu Słonecznego.
więcej o Astronom Piotr Guzik laureatem Nagrody im. Artura Rojszczaka

19.05.2024
Wykład otwarty prof. Agnieszki Pollo z OAUJ w ramach trwającego Copernicus Festival odbędzie się 22 maja w godzinach 19:00 - 20:00 w Muzeum Inżynierii i Techniki, ul. Wawrzyńca 15 w Krakowie.
więcej o Wykład Główny: Agnieszka Pollo, Astronomia (bliskiej) przyszłości: dane, maszyny i ludzie

Ekstremalnie silna burza geomagnetyczna nad Polską!

12.05.2024
W piątkową i sobotnią noc obserwatorzy nieba z wielu miejsc w Polsce mieli okazję podziwiać pięknie, rozbudowane, wielobarwne zorze polarne. Na naszych szerokościach geograficznych to rzadkość.
więcej o Ekstremalnie silna burza geomagnetyczna nad Polską!

Co na niebie w maju 2024?

01.05.2024
W pierwszej dekadzie maja promieniują jasne i szybkie meteory z roju Akwarydów. To pozostałość warkocza komety Halleya. Radiant leży na równiku niebieskim, na granicy gwiazdozbiorów Wodnika, Ryb i Pegaza. Maksimum jego aktywności przypada na 5/6 maja.
więcej o Co na niebie w maju 2024?

Zaproszenie na wykłady popularnonaukowe o fizyce Słońca

09.04.2024
więcej o Zaproszenie na wykłady popularnonaukowe o fizyce Słońca

Początek wiosny i kwietniowe niebo

20.03.2024
więcej o Początek wiosny i kwietniowe niebo

Nadlatuje kometa 12P/Pons-Brooks!

11.03.2024
więcej o Nadlatuje kometa 12P/Pons-Brooks!

08.11.2023
więcej o Dodatkowa rekrutacja do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim z zatrudnieniem na stanowisku asystenta w ramach projektu HYADES Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych